Paul Kalkbrenner @ Palladium, Riga

Ironiski, bet, protams, ne pārsteidzoši, ka tad, kad Rīgā izziņoja vācu elektroniskās mūzikas smagsvara Paula Kalkbrennera uzstāšanos, es biju Berlīnē.

Turpat arī aizsākās mana lielā sajūsma un cieņa pret viņa mūziku. Pirms astoņiem gadiem, kad devos studēt uz Berlīni, draugi ieteica noskatīties Paula filmu “Berlin Calling” un es arī jums iesaku to noskatīties. Filmas skaņu celiņš, protams, paša Paula veidots un šķiet ir arī kļuvis par zināmāko no Kalkbrennera daiļrades.

Par ko ir filma? Par tehno, ballītēm, narkotikām un psihiatrisko klīniku. Tagad to var noskatīties arī Netflix, starp citu.

Un šīs filmas skaņu celiņš man pielipa tik ļoti, ka tas joprojām ir skaņu celiņš manai Berlīnes dzīvei, kas aizņem lielu daļu visas manas dzīves. 2016. gadā es piepildīju savu mērķi un sapni dzirdēt Kalkbrenneru dzīvajā. Septiņdesmit tūkstošu klātbūtnē, +30 grādu karstā atvasarā septembra sākumā, Berlīnē, Lollapalooza festivālā. Tas tik bija vareni.

Processed with VSCO with a6 presetNu redz, pagājuši daži gadi un Pauls tagad brauc pie mums. Sākotnēji skatījos skeptiski uz to, ka viņš uzstāsies Palladium, jo kaut kā tā viņa radītā mūzika neliekas .. Palladiumīgas atmosfēras. Bet nu labi, tas tik un tā nav sliktākais variants, kur Rīgā uzstāties. Biju arī gaidījusi, ka koncerta apmeklētāju būs mazāk, bet patiess prieks, ka izrādās Latvijā ir tik daudz Kalkbrennera mūzikas aizrauto.

Protams, lielu daļu no viņiem sastādīja vācieši, kas koncerta laikā arī nekautrējās izpausties kā tipiski vācieši koncertos – laistoties ar alu un smēķējot zālē. Katru reizi, kad eju Vācijā uz kādu koncertu, es ar šausmām domāju par to, ka atkal būs jābūt vienā telpā ar cilvēkiem, kuriem, šķiet, ka koncerts tomēr ir otrajā plānā. Ja kāds teic, ka latviešu publika nemāk koncertos uzvesties, tad ziniet – tie ir nieki.

Kāds latviešu pārītis aiz manas muguras arīdzan bija krietni pārsteigts par to, cik daudz vāciešu bija koncertā, veltot tam pārdomas “diez, viņi speciāli no Vācijas atbraukuši uz koncertu vai tā vienkārši sagadījies, ka viņi šovakar Rīgā visi tik daudz un atnākuši?”.

Pauls Kalkbrenners pats, protams, kā ierasts – lielisks. Divas ar pusi stundas kvalitatīvas elektroniskās mūzikas, kas ierauj tādā milzīgā un siltā mākonī un liek ķermenim kustēties pašam no sevis. Ļoti foršas un skaistas live video projekcijas aiz Paula muguras lieliski papildināja uzstāšanās .. tuvuma sajūtu. Kas vēl, atšķirībā no viņa uzstāšanās Lollapalooza, man patika mazajā Pallaidum atmosfērā – tuvības sajūta. To sajūtu noteikti ir grūti noķert septiņdesmit tūkstošu cilvēku lielā pūlī stāvot pretī XXXL izmēra skatuvei. Tagad bija sajūta, ka Pauls spēlētu teju privātā mājas ballītē, kur pēc tās varētu pieiet viņam klāt un pateikt – bija baigi labais. Tas ir jānovērtē.

Processed with VSCO with a6 presetKoncertu Kalkbrenners sāka ar jaunākā albuma “Parts of Life” atrādīšanu, pārejot dažādu dziesmu mikslī, kura, pēc divām stundām, kulminējās pusstundu garā Paula labāko un leģendārāko hitu spēlēšanā, kas publikai liekas, pilnīgi nonesa jumtu un pacēla desmit centimetrus virs zemes. Arī mani tajā skaitā.

Nu, ko lai es saku, ļoti patīk man tas Pauls, ļoti. Un skaidrs ir tas, ka šī noteikti nebija mūsu pēdējā tikšanās.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s