Berlīnes suņi // Dogs of Berlin // Seriāls

Es seriālus skatos reti, kaut kā tā nu ir sanācis, ka baigi neaizrauj. Un tad, kad skatos, tad visbiežāk ne tos, par kuriem visi visvairāk jūsmo. Pēdējo, kādu trīs gadu laikā, nebiju noskatījusies nevienu seriālu no sākuma līdz beigām, bet tad netīši uzgāju Netflixā seriālu par .. Berlīni un .. suņiem. Nu, kāda iespēja, ka es nenoskatīšos seriālu, kura darbība notiek Berlīnē un galvenais suns seriālā ir bīgls? Diezgan maza, tāpēc es pavadīju divas dienas pielipusi datora ekrānam, lai noskatītos šo seriālu. Un ziniet – nebija nemaz tik slikti. Bija pat labi.

Dogs of Berlin ir otrais Vācijas Netflix ražotais seriāls, atsauksmēs gan klejo viedokļi, ka tas ir pārāk stereotipisks seriāls, bet, hej, tur nekas nav īsti samelots, tikai mazliet pār-hiperbolizēts, kas ir normāli, jo kā tad, lai uzfilmē aizraujošu seriālu? Un vispār – cik nav dzirdēts, ka filmās/seriālos/grāmatās tie notikumi, kas liekas visneticamākie un apšaubāmākie, patiesībā arī ir tie, kuri ir paņemti no dzīves. Cilvēku fantāzija bieži vien ir draņķīgāka, nekā reālie notikumi dzīvē. BET! Notikumi šajā seriālā neesot balstīti uz patiesiem notikumiem.

Lai vai kā, šajā seriālā ir viss – turki, nacisti, futbols, geji, policija, turīgas vācu ģimenītes, bandīti, mafija, pabalstus saņemošas, degradējušās vientuļās mātes, hipsteru veikaliņi Prenzlauer Bergā. Pilnīgi visas Berlīnes klišejas, tiešām.

Laikam arī tāpēc mani tik ļoti tas seriāls uzrunāja, jo es apmēram zinu to fonu uz kura tā veidošana ir bāzēta – sāpīgo nacisma jautājumu Vācijā, vēl sāpīgāko turku un viņu visatļautības jautājumu Vācijā, iedzīvotāju grupas, kuras ir ērti iekārtojušās dzīvot tā, lai saņemtu pabalstus, skandālus vai un ap pērkamo futbola pasaules ēnas pusi, pārcenoto Prenzlauer Bergas hipsteru dzīvi un vēl un vēl.

Šajā seriālā nav neviena labā tēla. Neviena. Pat ne tas bīgls. Ja nu vienīgi kādi fona tēli, kas parādās atsevišķās epizodēs. Bet visādi citādi – tur nav neviena labā tēla.

Interesants ir arī tāds fakts, kas, varbūt ļaudīm no malas, varētu likties pārāk .. uzpūsti, ir par ēku, kurā seriālā atrodas policijas izmeklēšanas birojs. Ēka, kurā tas atrodas, tautā tiek dēvēta par Bierpinsel jeb alus otu un tā ir bēdīgi slavena ar to, ka ir ne tikai savdabīgs arhitektūras piemineklis, bet, ka jau gadiem stāv tukša un neviens tajā nespēj izveikt nekādu saimniecisko darbību. Bierpinsel jau ilgstoši ir arī pārdošanā, bet savu jauno saimnieku tā arī nav atradusi. Forši, ka, kaut nelielu devu dzīvības, tai piešķīra seriāla veidotāji, izvietojot tajā policijas ofisu. Varbūt kāds miljonārs, skatoties seriālu, radīs iedvesmu un piešķirs ēkai otro dzivi.

Seriāls ir brutāls un reizēm tāds neērti pretīgs. Tas, kas mani seriālā īsti neuzrunāja – mazliet pārspīlētais traumu izskats, kā no zombijfilmām, bet ok, varbūt, ka nokrītot no ceturtā stāva ceļgalu var sašķaidīt vēl trakāk.

Kam šis seriāls patiks vai kam es ieteiktu to noskatīties?

Tiem, kuriem patīk Berlīne.

Tiem, kuriem patīk mafijas, bandīti un narkotikas.

Latvijas Kultūras akadēmijas Starpkultūru komunikācijas Latvija – Vācija studentiem, jo seriālā lieliski izgaismojas dažādas spilgtas vāciskās un Vācijas turku identitātes iezīmes.

Tiem, kuriem ir vēlme praktizēt savu vācu valodu (un turku slengu, jallah*!).

Manam bijušajam kursabiedram Mārtiņam.

Nu un visiem citiem, kuriem patīk bojeviku tipa seriāli.

dogs-of-berlin-netflix-seizoen-1-1-810x456

Kas vēl forši, Berlīnē ir tādi džeki, kuri apzīmē ēku fasādes ar reklāmām. Viņiem baigi labi sanāk. Tad nu viņi uzpūta arī Dogs of Berlin reklāmas plakātu uz ēkas fasādes. Re, kur var noskatīties, kā tas izskatās. 

P.S. Man vienmēr Berlīnē tās totalizatoru vietas, kur iet likt likmes par sporta spēlēm, ir likušās ļoti neomulīgi aizdomīgas. Pēc šī seriāla vispār vairs negribas tām iet garām. Un to Berlīnē ir ļoti daudz.

 

 

*kusties, steidzies