IEKŠTELPA – podkāsts par to, kas mums galvā

Gandrīz pirms četriem gadiem es uzrakstīju savu pirmo ierakstu par depresiju, tā pirmajā publikācijas dienā to apskatīja 14 tūkstoši cilvēku. Manu e-pastu un sociālos tīklus pārpludināja neskaitāmas vēstules un komentāri, gan palīdzību meklējoši, gan paldies sakoši. Kopš tā laika esmu ik pa brīdim vairāk vai mazāk publiski runājusi par psihiskās veselības traucējumiem.

Šajā vasarā arvien vairāk cilvēku man teica, ka vajagot pamēģināt podkāsta formātu. Es atjokoju pretī, ka nu jā – jātaisa depresijas podkāsts. Kā jau zināms – katrā jokā ir sava daļa taisnības. Tāpēc, gandrīz pirms nedēļas, dienasgaismu ieraudzīja IEKŠTELPA – podkāsts par to, kas mums galvā.

Lai IEKŠTELPA taptu jēgpilnāka, pieaicināju klāt radio producenti un ētera personību Karmenu Stepanovu un ārstu-psihoterapeitu Artūru Miksonu.

Šajā podkāstā vairāk runāsim par cēloņiem nevis sekām. Par cēloņiem, kas mūsos izraisa dažāda veida psihiskos traucējumus – sākot no trauksmes, panikas lēkmēm un depresijas līdz pat daudziem citiem psihiskiem traucējumiem. Katrā no podkāsta sērijām aplūkosim vienu tēmu, ar kuru asociēties var teju katrs no mums.

Es ceru, ka arī šis podkāsts, tāpat kā mani bloga ieraksti par depresiju,  kādam no jums dos cerību, iedvesmos, palīdzēs vai kā citādi atstās labvēlīgu iespaidu uz jums.

 

IEKŠTELPA dzīvo arī facebook. Pievienojies IEKŠTELPAs grupai: https://ej.uz/iekstelpaFB

Podkāstā sarunājas:

Alise Pabērza // @alise.pa

Karmena Stepanova // @bembijs 

Artūrs Miksons // @drmiksons 

 

Paldies par atbalstu:

MASTERFOTO.LV 

ROCKETSHIPNETWORK.COM

Unai Melnei, podkāsta tehniskajai producentei

Raimondam Platacim, par podkāsta lokāciju un nosaukumu

Kristai Miltiņai, par podkāsta dizainu

Dārtai Ašmanei, par grimu

 

Ja Tu jūties nomākts, depresīvs vai neredzi dzīvei jēgu, vērsies pie speciālista – psihiatra vai psihoterapeita. Ja jūti, ka pasaule brūk kopā tieši šobrīd, tad nebaidies zvanīt uz krīzes centra “Skalbes” krīzes diennakts tālruņiem: +371 67222922; +371 27722292

*Artūra Miksona podkāstā minēto cilvēku personīgās iezīmes (vārdi, valstis utml) ir mainītas, lai saglabātu personu konfidencialitāti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s