pieci+viens: Inta Lankovska

Vasaras viducī uz pieci+viens soliņa apsēdināju un iztaujāju Intu Lankovsku.

Pūlī Intu var pamanīt viņas matu dēļ – un garo, tumšo un spīdīgo matu fona izceļas viena spilgti zila vai zaļa šķipsna, kas uzreiz piesaista skatienu. Vēl viens iemesls, kāpēc Intu var pamanīt starp citiem – viņai ļoti bieži rokās ir fotoaparāts, ar kuru Inta iemūžina vienas no skaistākajām kāzu bildēm Latvijā. Inta ir fotogrāfe, tajā skaitā kāzu fotogrāfe, turklāt – divreiz godalgota kā labākā kāzu fotogrāfe Latvijā.

Ar Intu iepazinos, uzaicinot viņu dalīties savos neražu stāstos vienā no FuckUp Nights Riga pasākumiem, neilgi pēc tam satiku Intu savu draugu kāzās kā fotogrāfi un tā mūsu ceļi sāka, un joprojām turpina, krustoties arvien vairāk un vairāk.

Inta ir ļoti mierpilna, nosvērta un iedvesmojoša. Šķiet, ka tieši šīs īpašības viņa arīdzan iemūžina savās fotogrāfijās, bildējot jaunos pārus, kāzu viesus un citus foto notikumus. Liekas, ka viņas klātbūtnē atraisīties un ērti justies spēj pat pats introvertākais cilvēks, vienalga, vai tā ir vienkārši saruna ar Intu vai fotosesija. Inta ir ļoti forša un tāpēc man viņa patīk!

 

Kas ir tas, kas visiem ļoti patīk, bet Tevi ļoti kaitina?

Piedodiet, mīļie brāļi un māsas – tas ir Valmiermuižas alus. 

Kādi ir bijuši Tavi absurdākie meli?

Viss ir labi. Protams, ka nebija. 

Kas ir tā lieta, kurai nav nekādas nozīmīgas materiālās vērtības, bet Tu to nepārdotu pat par miljonu eiro?

Esmu pārāk racionāla – manuprāt, es varētu pārdod par miljonu eiro pat lietas, kas ir dziļi personīgas, tad investēt šo miljonu un aiziet agrā pensijā, lai ceļotu. Tas taču būtu tā vērts, vai ne?! Pirms dažiem gadiem man nozaga somu, kur iekšā bija manas vecmāmiņas, kuru nekad nebiju satikusi, adītie cimdi. Tie bija mana saikne ar nesatikto omes siltumu. Kopš tā laika ļoti apzināti mēģinu nepieķerties emocionāli lietām un šķiet, ka šobrīd tas izdodas. 

Ko Tu teiktu savai 17 gadīgajai versijai, ja šodien to satiktu uz ielas?

Visam jānotiek savu ceļu, sliktās lietas ieskaitot. 

Kas ir smieklīgākais/drausmīgākais darbs, kuru Tu esi strādājis?

Kad man bija 15 gadi, vasaras brīvlaikā gribēju nopelnīt kabatas naudu un ieguvu darbu Sarkandaugavā pārtikas veikalā Nelda.  Mans pienākums bija rūpēties par to, lai plaukti būtu preču pārpildīti, kas nozīmēja visu dienu skraidīt uz noliktavu turpu šurpu. Tagad man šķiet diezgan smieklīgi kā es tur skraidelēju, bet tīņu gadu epicentrā man šis šķita drausmīgākais darbs visā Rīgā – mani neviens neņēma nopietni, jo biju bērns uz tā nobriedušā kolektīva fona, veikala ģeogrāfiskais novietojums nozīmēja, ka apmeklētāju kontingents bija diezgan apšaubāms un katrā no maiņām bija vismaz viens zagšanas gadījums un man bija ļoti vientuļi. Es izturēju vienu nedēļu un saņēmu 25 latus par savu darbu. 

Kārļa Ķilkuta jautājums:

Kādam jābūt mūsu nākamajam prezidentam?

Jautājums ir uzrakstīts nepareizi – kādai jabūt mūsu nākamajai prezidentei?

Tavs jautājums:

Kad Tu pēdējo reizi smējies līdz asarām un kapēc?

002_Aiga_Redmane_Inta_Lankovska.jpg

Intas fotomākslai līdzi var sekot: inta_photography

 

Foto: Aiga Rēdmane

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s