pieci+viens: Kārlis Ķilkuts

Šoreiz uz pieci+viens atmiņu klades sola nosēdināju misteru Kārli Ķilkutu.

Kārļa vārds, nē, precīzāk gan uzvārds – Ķilkuts, šķiet, ka ir zināms daudziem jo daudziem, ja ne pats Kārlis ir zināms, tad ieslēdzas rokas spiedienu princips un katram ir vismaz viens cilvēks, kurš tiešām Kārli pazīst. Liekas, ka Kārlis ir visur, varbūt tā tikai liekas tāpēc, ka viņš ir tik liels augumā un arī ar savu personību aizņem visu telpu. Kārlis dara reklāmu, bet visvairāk viņu ļaudis zina, atzīst un godā kā labu ballīšu pavēlnieku jeb dīdžeju. Un Ķilkutam lieliski sanāk, tiešām.

Mēs ar Kārli esam pazīstami mūžību, precīzāk kopš 2005. (vai sestā, Kārli?) gada festivāla Viesulis Džūkstē, kur Kārlis ar mani iepazinās tā, ka to šķiet neaizmirst līdz vecumdienām. Kārlis pienāca man klāt, svinīgi pastiepa roku un prasīja – “Vai Tu esi tā slavenā Alise Pabērza?” Tā mēs iepazināmies un tā sāka veidoties mūsu draudzība, kas tagad, lai arī tiekamies retāk nekā gribētos (toties kad tiekamies, tad leģendāri), mūsu starpā jau ir nodēvēta par draudzību uz mūžu. Kādas ballītes tik kopā nav aizvadītas, kādas tik dzīves svinēšanas un prieki.

Kārlis ir smieklīgs, ar labu humoru un skanošiem smiekliem, viņa klātbūtnē vienmēr ir patīkami un jautri uzturēties, Kārlis māk atrast kopīgu valodu šķiet, ka ar visiem un ir draugs visiem. Tāds gaišais tēls. Kārlim agrāk bija gara zirgaste par kuru visi viņu ķircināja, Kārlis ir foršs un tāpēc viņš man patīk.

 

Kas ir tas, kas visiem ļoti patīk, bet Tevi ļoti kaitina?

Olīvas. Un es katru gadu vismaz reizi tās pagaršoju, lai saprastu, vai man joprojām negaršo, un tā arī 29 gadu laikā ne reizi nav iegaršojušās. Un man nav saprotams, kāpēc cilvēki tās ēd.

Kādi ir bijuši Tavi absurdākie meli?

Nu, lūk, tieši tagad visi meli izkrituši no galvas…

Kas ir tā lieta, kurai nav nekādas nozīmīgas materiālās vērtības, bet Tu to nepārdotu pat par miljonu eiro?

Tās varētu būt divas lietas – pirmā ir manas atmiņas, otra – mans Spotify konts. Es tur esmu tiiik daudz darba ieguldījis, kas manā profesijā palīdz praktiski jebkurā dzīves situācijā. Un es saprotu, cik ļoti vēl ir, ko rakt, jo teju katru mēnesi pārliecinos par to, ka kāda pleijliste ir palikusi neuztaisīta – vienalga, vai tas būtu mūzikālais fons darbam, gipsy mūzika vai noskaņojums pavasarim.

Ko Tu teiktu savai 17 gadīgajai versijai, ja šodien to satiktu uz ielas?

Oi, šis ir ļoti labs jautājums, jo pēdējā laikā par to īpaši daudz esmu domājis. Es teiktu – sorry, vecīt, kas viss tā sanācis! Kāpēc? Jo tiem, kas nezina, nedaudz ieskicēšu – 17 gados man bija garāki mati par manām klasesbiedrenēm, klausījos metālu, bet hiphopu un elektronisko mūziku nevarēju ne acu galā ciest. Un diezgan ilgi dzīvoju ar apziņu, ka tā ir pasaules sliktākā mūzika, kāpēc tādu vispār kāds ražo, un es jau nu čista tādu nekad, nekad neklausīšos. Bet… Ir sanācis, ka tieši šie divi mūzikas stili gozējas manu klausītāko mūzikas stilu augšgalā. Es biju pārliecināts alternatīvās mūzikas pasaules piekritējs, un savai šā brīža versijai, visticamāk, gribētu izrakstīt zilu aci par to, ka esmu galīgi nogājis no ceļa.

Kas ir smieklīgākais/drausmīgākais darbs, kuru Tu esi strādājis?

Vienu tādu grūti izcelt, bet es savas dzīves laikā esmu darījis visu ko – maisījis betonu, racis grāvjus, strādājis garderobē, metis pastkastēs reklāmu utt. Negribu būt klišejisks, bet katrs no šiem darbiem man tiešām kaut ko ir iemācījis. Visbiežāk, tā ir doma un sapratne, ka nekad neko tādu vairs darīt negribu.

Juritas Krūmas jautājums:

Ja Tu kādu rītu pamostos alternatīvā pasaulē, kurā Tev būtu iespēja uz laiku līdz sava mūža beigām prātā paturēt tikai vienu atmiņu, kāda tā būtu?

Tikai vienu grūti izšķirt, bet varu pateikt trīs – 2012. gada Positivus, kad abas dienas tur uzstājos; brīdi, kad mana tagadējā draudzene, pēc piecu gadu laušanās, piekrita beidzot ar mani iet uz randiņu un mūsu pirmais kopīgais ceļojums (uz Meksiku).

Tavs jautājums:

Kuram jābūt Latvijas nākamajam Valsts prezidentam?

22228480_1463913960359680_5843318609047570429_n

Kārļa ikdienas gaitām līdzi var sekot šeit: kilkuts

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s