Klusā centra košais un raibais Rasols

Processed with VSCO with a6 presetRīgas Klusajā centrā vispār jau mājo labu laiku, bet manā pasaulē Rasols ienāca tikai šī gada pavasarī. Var jau būt, ka kaut kad esmu minējusi to, ka brīžos, kad man līdz kaulam pietrūkst Berlīnes un nav iespēju tur nokļūt (tie brīži ir tādi, ka reālākā iespēja, lai nokļūtu Berlīnē, būtu teleportēšanās), es dodos pastaigā pa Kluso centru, jo kaut kā tas rajons manī sasaistās ar manu Berlīnes māju rajonu.

Pats Rasols gan ne visai. Varbūt tikai mazliet. Jo lielākā daļa Berlīnes barčiku ir tādi Če vai Kaņepes stilā, bet kaut kādas Berlīnes dvesmas tajā Rasolā arī ir. Ko nu tur atkal tik daudz par to Berlīni, vai ne? Cik tad var, Alise.

Processed with VSCO with a6 presetRasols ir kafejnīca/bāriņš Strēlnieku ielā 9, kurā vienkopus ir sastiķēti daudz un dažādas figņas, kuras kaut kādā brīnumainā veidā ir izvietojušās un atradušas savu vietu tā, ka kopumā veido skaistu rasola konsistences cienīgu interjeru, kurā viss ir tieši tā, kā tam jābūt un ne mazāk un ne vairāk. Es, būtībā, esmu tāda diezgan liela minimālisma un askētisma piekritēja, Skandināvu dizains tuvāks manai sirdij, tā teikt, bet Rasolā pārņem tāda patīkama siltuma un māju sajūta. Iespējams, tam par iemeslu ir tur skanošās vinila plates, sveces malu malās un labākais no mēmā kino repertuāra videoprojekcijā uz sienas. Tāda gada aukstā perioda idillīte, bet arī vasarā Rasola košums un raibums kaut kā iederas un iedod tādu jau arābiska saules siltuma sajūtu.

Processed with VSCO with a6 preset

Vispār – šī ir pateicīga vieta, kur ne tikai nogaršot rasolu un citus gardus salātus vai sēņu griķotto, malkot tēju vai vīnu, bet arī pastrādāt. Īpaši jau, ja nepieciešama mājīgi silta un radoša atmosfēra. Vai grāmatu palasīt. Tieši tādā formātā mani var tur sastapt. Vai arī diskutējot ar viesmīli Ditu par filozofiskām un dzīves jēgas tēmām. Un ne jau tā populistiski uģiskikuģiski, bet gan tā argumentēti un ar jaudu. Ja aizejiet jūs kādreiz tur un čirkaina un smaidīga Dita jūs sagaida, palūkojiet vai viņai ir vēlme saturīgi parunāties un jūsu sirdī tiešām ielīs vērtīgas sarunas sajūta. Ka es jums saku. Bet pat tad, ja Ditas tur nav, tur joporjām ir lieliska tēja, vīns un ēdiens noformēts brīnišķīgos un kičīgos traukos.

Un šī vieta noteikti patiks arī tiem, kuriem gribas mīļu un pieklusinātu randiņvietu, jā.

Processed with VSCO with a6 preset

Processed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 preset

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s