pieci+viens: Krišjānis Elviks

Pēc vasaras laiskošanās man gribētos atdzīvināt manu pieci+viens rubriku – šoreiz piecus jautājumus uzdevu savam tuvam draugam – Krišjānim Elvikam.

Pēc studiju papīriem, Krišjānis Elviks vēl ir tikai topošais scenogrāfs, bet realitātē viņš jau ir veidojis scenogrāfijas dažādām izrādēm, izstādēm, modes skatēm, performancēm un citādiem notikumiem. Viņš daudz strādā un cilvēki atzinīgi novērtē viņa darbus. Viņa talantu un neatlaidību novērtējuši arī Teterevu fonds, piešķirot Krišjānim Ināras Teterevas stipendiju mākslā.  Šovasar Krišjāni varēja manīt fonda Mākslai Vajag Telpu mītnē, kur viņš kopā ar grupu Mumiy Troll veidoja savu interpretāciju Bruno Vasiļevska darbam Klusā daba – saules stars.

portrait_5-1

Krišjānis ir viens no tiem maniem cilvēkiem, kuram es varētu kaut nakts vidū piezvanīt. Un viņš nepaceltu, jo, visticamāk, gulētu pasaulē ciešākajā miegā. Tādā, no kura var pamosties tikai pēc septiņiem modinātāja zvaniem.

Ar Krišjāni es iepazinos ļoti sen, pirms gadiem desmit, varbūt vairāk, vispirms internetā, pēc tam dzīvē.  Mēs kopā esam apēduši ļoti daudzus pudus ar sāli, kopā esam ballējušies tā, it kā rītdiena nekad nepienāktu (un zīmīgi, ka esam kopīgi arī ieskatījušies acīs tam brīdim, kad rītdiena tiešām var arī nepienākt), esam stundām filozofējuši par dzīvi tā, ka pat Platons un Aristotelis to novērtētu, esam bieži darījuši neko un visu iespējamo, esam laiskojušies viņa Plieņciema mājās un baudījuši dzīvi.

Krišjānim ir uzteicama humora izjūta, viņš ir atjautīgs, ar radošu pieeju dzīvei un foršs. Un tāpēc man viņš patīk.

Te nu būs viņa atbildes uz pieciem maniem jautājumiem un sesto jautājumu, kuru uzdeva Karmena Stepanova, kas pieci+viens rubrikā piedalījās iepriekšējā reizē.

 

Kas ir tas, kas visiem ļoti patīk, bet Tevi ļoti kaitina?

Es laikam nejūtos gana zinošs par to, kas patīk visiem. Bet ir viena lieta, kuru nekad neesmu sapratis – kāpēc uz lates būtu jāliek zefīri vai jālej klāt sīrupi. Un kas vispār ir saldēts jogurts un burbuļtējas.

Kādi ir bijuši Tavi absurdākie meli?

Es vispār cenšos nemelot, bet, ja meloju tad drīzāk sev, ne citiem. Bērnībā, ja kaut ko saplēsu noliku to vietā tādā pozīcijā, lai nākamais cilvēks, ķeroties klāt, domā, ka viņš to ir izdarījis.

Kas ir tā lieta, kurai nav nekādas nozīmīgas materiālās vērtības, bet Tu to nepārdotu pat par miljonu eiro?

 Es esmu diezgan mugursomas formāta cilvēks. Līdz ar to baigi lietām nepieķeros, it sevišķi tādām, kurām nav nozīmīgas materiālās vērtības. Piemēram, manam jaunajam tosterim ir materiālā vērtība, to nopirku par 10 EUR, bet emocionāli tas manai dzīvei piešķīra pieaugšanas sajūtu, bet gan jau es to pārdotu par miljonu eiro. Man patīk investēt, ne krāt.

Ko Tu teiktu savai 17 gadīgajai versijai, ja šodien to satiktu uz ielas?

Tavam matemātikas eksāmena rezultātam nebūs nekādas nozīmes dzīvē. Un to, ka nav jāpiedalās it visā un jābūt superatraktīvam, tikai tāpēc, ka citiem liekas, ka tev tas patīk. Tu neesi īpašs.

Kas ir smieklīgākais/drausmīgākais darbs, kuru Tu esi strādājis?

Es pēc vidusskolas beigšanas strādāju indiešu restorānā kā pavāra palīgs, man vispār nepatīk gatavot ēst. Smieklīgs šis darbs bija ar to, ka bija dienas daļas, kad stundām nebija neviena klienta. Šajās situācijās es izmantoju salīdzinājumu – šis darbs ir kā sēdēt pieturā un gaidīt autobusu, kurš nekad nepienāks. Pēc neilga laika, kad aizgāju prom no darba tur, šis restorāns arī bankrotēja.

 

Karmenas Stepanovas jautājums: Kādas īpašības Tu esi pārmantojis no saviem vecākiem?

Esmu vizuāli līdzīgs savam tēvam, mums abiem ir skumjas acis, arī šādi tādi trāpīgi gājieni man no viņa, droši vien arī bezkaunība un lecīgums. Citreiz gan esmu piefiksējis, ka pārtikas veikalā pie kases uzvedos kā mana māte, ne tādā drama queen nozīmē, bet gan tādā veidā, kā pasaka paldies kasierei.

 

Krišjāņa jautājums nākamajam pieci+viens rubrikas dalībniekam: 

Ja Tu būtu Tu, bet citā dzīvē, kāda būtu Tava nodarbošanās?

 

 

portrait_4

Krišjāņa ikdienas gaitām līdzi var sekot viņa instagram kontā – krischjanis

Foto: Paulīne Kalniņa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s