Noskatījos filmu – Lars and The Real Girl

Sev par nožēlu, es filmas skatos ļoti, ļoti, ļoti reti. Mūždien nosolos sev, ka skatīšos vairāk, bet nekur tālāk par solījumu netieku. Vismaz mierinu sevi ar to, ka daudz lasu grāmatas.

Tā manā datorā ilgu laiku, vismaz gadu, ja ne pat vairāk, nomētājās filma Lars and The Real Girl. Nomētājās tik ilgi, ka man vairs nebija ne mazākās nojausmas par ko ir filma un to es tā arī atstāju, ļaujot filmas sižetam atklāties to skatoties.

screen-shot-2017-01-07-at-17-53-41

Ļoti jauka un sirsnīga filma par vienu no manām iecienītākajām tēmām – mentālajām saslimšanām. Jauns puisis, ar smagu bērnību, nespēj izveidot emocionālu un fizisku kontaktu ar citiem cilvēkiem, jo īpaši – sievietēm. Tāpēc nolemj iegādāties sev reāla izskata gumijas sievieti. Un nē – nevis seksam, bet, lai būtu kāds, kas viņu .. saprot, atbalsta, nenosoda un pieņem.

Trīs iemesli, kuru dēļ šī filma mani uzrunāja:

  • Aizkustinoši bija vērot to kā mazās pilsētiņas iedzīvotāji pieņem Larsu un šo viņa savdabīgo draudzeni, līdz ar to pieņemot arī Larsa dīvainību un slimību. Atbalsta viņu un palīdz. Aizkustinoši, jo diez vai reālajā pasaulē tik plašu un saprotošu iejūtību un atbalstu mentālu saslimšanu gadījumos varētu sagaidīt.
  • Filma ir izveidota tik, tik, tik prasmīgi un spēj noturēt fokusā tās galveno sižeta līniju, jo filmā bija vairākas epizodes, kur sižeta līnija varēja aiziet pa pieskari sabojājot visu filmu un padarot to netīru, vulgāru, tā teikt – piesmietu, bet tā nenotika – no filmas sākuma līdz beigām viss stāsts tika prasmīgi ieturēts filigrānā notikumu secībā, pieturoties tikai un vienīgi pie emocionālās un mentālās pasaules ar šo slideno seksa rotaļlietu pasaules iesaistīšanu.
  •  Lai arī Larsam tika konstatēta mentāla saslimšana, šī filma veido jauku simbolisko sasaisti par to, ka neviens cits tev nebūs gana labs (pietiekami tuvs, skaists, inteliģents, perfekts utml.) un tu nebūsi harmoniskās attiecībās ar to otru, ja vien pats nebūsi mierā un harmonijā ar sevi. Jo izrādās, ka pat ar perfekto gumijas sievieti var sastrīdēties …

 

screen-shot-2017-01-07-at-17-55-27

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s