#asundaycarpic

Kādā reizē manu pieskatīšanu vecāki bija uzticējuši krusttēvam, kurš tajā dienā bija nolēmis ne tikai pieskatīt mani, bet arī mazliet pielabot automašīnu. Žiguli, laikam, bet varbūt arī moskviču. Pagalma vidū nostellējis mašīnu, darba rīkus, eļļas spaini un mani, aptuveni divus gadus vecu, ķērās pie darba. Tomēr ātri vien saprata, ka tā bija slikta ideja, jo tieši tik, cik krusttēvu interesēja automašīnas salabošana, tieši tik ļoti mani uzrunāja eļļas spainis. Automašīnas remontdarbus nācās atlikt, jo pusi dienas pavadīja vārot ūdeni un mēģinot mani izvannot ārā no eļļas, kurā biju nosmērējusies kā Emīls filmā Emīla nedarbi, kad izlīda caur skursteni.  Iespējams, ka tad arī sākās mana interese par automašīnām.

Visticamāk šo interesi vairoja arī bērnības vasarās pavadītais laiks garāžās kopā ar vectēvu un viņa večiem. Kamēr viņi ķīlēja mašīnas un cilāja pa šņabja glāzītei, kas bija neatņemama padomju laiku mašīnu labošanas sastāvdaļa, es cilāju vienu pēc otras dažādas uzgriežņu atslēgas, āmurus, skrūvjgriežņus un visu citu, ko varēja atrast kārtīgā padomju laika cilvēka garāžā (un tur varēja atrast visu).

Šobrīd mana interese par automašīnām ir aprobežojusies vairāk ar to vizuālu apjūsmošanu, nekā tehnisku. Riepu nomainīt es mācētu, eļļu uzliet arī, iesaistīties šādās un tādās sarunās ar večiem par saplīsušām rezerves daļām arī varētu, bet par automehāniķi saukt sevi gan ne.

Šodien ir svētdiena un instagram svētdienas ir #asundaycarpic dienas. Pirms kāda laika pieķēru sevi, ka ļoti daudz fotografēju automašīnas ielās, liekas, ka tas varētu būt viens no maniem mīļākajiem virzieniem ikdienas fotogrāfijā. Mani uzrunā tādi auto uz kuriem ir vērts atskatīties, auto ar personību, kāda noteikti ir arī auto īpašniekiem. Pārsvarā tie ir veci auto, kuru vērtību kāds ir saskatījis un nevēlas palaist nebūtībā.

Reizēm domāju, ka žēl, ka mūsdienās daudzus auto ražo tik vienādus un neizteiksmīgus, diez vai pēc 50 gadiem kāds brauks ar ceturto golfu vai audi a6, nostaļģiski krītot sajūsmā par to, ka šis auto ir retro, vintage un izceļas uz citu fona. Nezodziet auto dvēseles, ražojiet tos kičīgus!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s