Brokastis Berlīnē

Iet ēst brokastis ārpus mājas Berlīnē ir goda lieta. Šeit pat nav runa par stilīgajiem brančiem svētdienās visu dienu garumā, bet par vienkāršām brokastīm arī darba dienu rītos, kad tās ietur kopā ar draugiem, otrajām pusītēm vai vienatnē pirms skrien dienas gaitās. Bet ar nosacījumu – ārpus mājas.

Saprotams, ka brokastis visbiežāk ēd sava mikrorajona ietvaros, lai ar tukšu vēderu nav jādodas tālēs zilajās. Par savu rajonu Berlīnē es dēvēju skaisto un kluso Prenzlauer Bergu. Tāpēc uzskaitīšu trīs manas iecienītākās brokastu vietas (kur var iet ne tikai brokastīs, patiesībā).

Kauf Dich Glücklich

Oderberger Straße 44, 10435 Berlin

Patiesībā tā ir modes veikaliņu ķēde, kuri ir atvēruši arī savu, kā man patīk dēvēt – vafeļnīcu. Vietu, kur labākais našķis ir daudz un dažādas vafeles. Daudzi mēļo, ka tās esot labākās Berlīnē. Un kurš gan spēj atteikt vafelēm? Īpaši vēl, ja brokastīs. Nav jāskumst tiem, kas brokastīs kāro pēc kā sāļāka – šeit var tikt pie d e b e š ķ ī g ā m sāļajām vafelēm. Piemēram – vafelēm ar laša fileju un mārrutku krēmu. Nemaz ar nerunāsim par saldo vafeļu cienītājiem – ar dažādām svaigajām ogām, dažādiem ievārījumiem, karameļu un šokolādes mērcēm, saldējumiem un kādās vēl tik kombinācijās un variācijās.

Vafeļnīcas interjeriņš arī ir ieturēts labākajās Berlīnes tradīcijās un izskatās kā salasīts kopā no vecmāmiņu lauku mājām. Nosacītā ārā terase liekas, ka no vafeļnīcas priekšas nepazūd pat bargākajā ziemas salā. Atliek tikai būt gana drosmīgiem, lai našķētos ar vafelēm arī ziemas svaigajā gaisā.

P.S. Vietas nosaukums burtiski tulkojas kā – iepērc sevi laimīgs!

Entweder Oder

Oderbergerstr. 15, 10435 Berlin

Uz šejieni es eju ēst tad, kad esmu nolēmusi brokastot kopā ar kādu, jo viņiem ir teicams piedāvājums 2 personu brokastīm. Miiiilzīga plate ar visu iespējamo – dažādiem sieriem, šķinķīšiem, lasi, olām, džemiem, augļiem un dārzeņiem. Klāt svaigi ceptas maizītes un pārēsties var nemanot. Esmu šīs brokastis ēdusi arī trijatā un pat tad uz plates paliek kaut kas neapēsts, jo vienkārši ir par daudz.

Vēl lielisks brokastu piedāvājums šajā kafejnīcā ir “Itāļu brokastis” – tajās tiek pasniegts espresso ar ūdeni un cigareti!

P.S. Savukārt šīs vietas nosaukums tulkojas kā – vai nu, vai nu.

Allans Breakfast Club and Wine Bar

Rykestraße 13, 10405 Berlin

Ir divi iemesli kādēļ es eju uz šo vietu brokastīs – pirmais ir fantastiskie laša beigeļi un otrais ir, lai satiktu Alanu un draugus, kuri tur strādā.  Alans ir kāds mans labs paziņa, kurš 20 gadus nodzīvojis Austrālijā tagad Prenzlauer Berg viducī ir atvēris brokastu klubu, kurā ieejot, rodas sajūta, ka izejot pa sētas durvīm nokļūsi sērferu pilnā pludmalē. UN AVOKADO LAŠA BEIGELIS. Ja Tu esi avokado un laša fans – šis Tev NOTEIKTI ir jānogaršo. Tāpat kā arī citi brokastu piedāvājumi, ēdienu izvēle varbūt nav tā lielākā, bet ēdiena kvalitāte gan. Vēl Alans (kurš pats diezgan bieži ir sastopams aiz letes vai viesmīļa ampluā) mēdz paģiru brokastīs cienāt ar teicamu Asiņaino Mēriju, kas uzlabos pašsajūtu pat bezcerīgākajiem gadījumiem.

Lai šī vieta vēl vairāk apburtu savus apmeklētājus, vakaros tā pārvēršas par vīna bāru, kurā Tu pats apkalpo sevi – paņem glāzi vīna, pildspalvu un lapiņu, kur pierakstīt cik glāzes vīna būsi pats sev ielējis un izdzēris, un cik būs jāmaksā. Savukārt siltos vasaras vakaros Alans bāru iznes durvju priekšā un priecē visus apmeklētājus ar jauku ielas bāru, dzērieniem, gaismiņām un mūziku.

Šīs ir manas trīs iecienītākās brokastu vietas Berlīnē, Prenzlauer Berg rajonā, ja ciemojies Berlīnē un lāga nezini, kur ieturēt jaukas brokastis vai branču un turka kebabus jau esi atēdies, tad noteikti, ka ir vērts aiziet un pat aizbraukt līdz šīm te vietām.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s