Vācijā radīts kino

Kad runa ir par kino, diezgan bieži nenākas dzirdēt, ka kādam ļoti patiktu vācu kino. Jā, skandināvu kino feins, franču kino labs, Holivudas kino kā jau Holivudas, bet par vācu kino atsauksmes ir dzirdētas pavisam maz.

Jāteic gan, ka Vācija, konkrētāk Potsdama un tās Babelsberg Studio ir ļoti liela spēlētāja kino pasaulē, gan uz Eiropas kino fona, kā Eiropas vecākā un lielākā filmu studija, gan uz pasaules kino fona, kur ir tapuši fragmenti (vai pat visas filmas) no tādām filmām kā  V for Vendetta, Inglourious Basterds, Cloud Atlas, The Grand Budapest Hotel, The Hunger Games un citām.

Līdzās tādiem vācu kino grāvējiem kā Das Leben der Anderen, Run, Lola, Run un Goodbye Lenin, ir arī daudz citu labu filmu, kuras varu ieteikt jums noskatīties.

Victoria (2015)

Filma, kura ir uzfilmēta vienā kadrā un ataino vienas nakts notikumus Berlīnē. No nevainīgām izklaidēm līdz prātam neaptveramiem notikumiem. Spēcīgi un uzrunājoši.

A Coffee in Berlin/ Oh boy (2012)

Šī varētu būt tāda kulturālāka Kolka Cool versija. Par puisi, kurš pametis skolu, neko īsti nedara un nesaprot, ko, lai iesāk ar šo dzīvi, tāpēc vienkārši nedomā tālāk par rītdienu. Filmai šarmu piedod tas, ka tā ir melnbalta.

 

Almanya – Welcome to Germany (2011)

Filma par visai aktuālu tēmu šobrīd – imigrantiem. Jāteic, ka jaukākā, sirsnīgākā un humoristiskākā filma par turku integrēšanos Vācijā. Kā mazais, apjukušais puisītis filmā prasa – kas tad mēs esam, turki vai vācieši?! Mazliet vēstures, humora un identitātes piederības meklējumi.

 

Gegen die Wand (2004)

Viena no spēcīgākajām filmām par turku – vāciešu attiecībām, reliģiju, kultūru un ģimenes uzskatu  atšķirībām. Filmā izvēlēti ļoti izteikti pretpoli visam un ar katru filmas minūti tā pārsteidz un šokē arvien vairāk un vairāk. Un pa vidu visam, protams, mīlestība. Spēcīga un sāpīga, šī vārda visdažādākajās izpausmēs, filma.

 

Die fetten Jahre sind vorbei (2004)

Īsumā – par jauniešiem, mīlestību un vēlmi pēc revolūcijas šajā pasaulē un vienlīdzības visiem. Jaunības bezbailīgums, maksimālisms un smukas kalnu ainavas.

 

Das Experiment

Līdz šim baisākā ekranizācija Stenfordas cietuma eksperimentam, kurš pasaulē ir atzīts par vienu no drausmīgākajiem (ja ne pat par drausmīgāko) eksperimentu ar cilvēkiem. Baisa un brutāla filma. Tiem, kas dzīvo stereotipiskos uzskatos par Vāciju un vācu valodu, šī filma varētu likties kā medusmaize.

 

Bet, ja kārojas kaut ko romantiskāku un mazāk asiņainu vai tādu, kas liek filozofēt par esības jēgu, ieteiktu noskatīties filmas ar Til Schweiger galvenajās lomās. Tils ir Vācijas Breds Pits vai Džonijs Deps, sievietes ģībst un krīt viņa dēļ, bet filmas teju vienmēr ir skaistas un romantiskas komēdijas. Pēdējo gadu filmās teju vienmēr filmējas arī viņa apburošā meitiņa, kas šīs filmas padara vēl jaukākas. Romantisma un viegla kino tīkotājiem noderēs.

Barfuss (2005)

Psihiatriskās klīnikas apkopējam jābrauc uz kāzām un viņam piesienas viena no pacientēm, kuru laiž mājās un kura visur un vienmēr staigā ar basām kājām.

Kokowääh (2011)

Rūdītam vecpuisim pie durvīm vienu dienu uzrodas meitenīte. Viņa meita. Šai filmai ir arī otrā daļa, to gan pati vēl neesmu noskatījusies, tāpēc nezinu, ko teikt par otro daļu.

 

Keinohrhase (2007)

Čalis savāra ziepes un, lai nebūtu jāsēž cietumā, tiek aizsūtīts uz bērnu dārzu veikt sabiedrisko darbu. Protams, ka viņš ir seksīgs un bērnu auklīte ir nūģīte ar neciešamu raksturu. Banāli, romantiski, bet noskatīšanās vērts. Šai filmai ir arī otrā daļa – Zweiohrküken.

Ja Tila Švaigera romantiskais mačo tēls ir uzrunājis tā, ka gribētos noskatīties vēl kādu viņa filmu, tad šeit var atrast filmu sarakstu, kurās viņš ir piedalījies kā aktieris, aktieris – režisors, aktieris – producents, aktieris – scenārija autors un tā tālāk.

Alice in The Cities (1974)

Mazliet no klasikas, manuprāt, viena no jaukākajām Wim Wenders filmām. Sieviete pamet savu meitu lidostā un žurnālists cenšas viņu nogādāt atpakaļ mājās.

 

Berlin Calling (2008)

Un nobeigumā vēl viena tehno un elektroniskās mūzikas fanu klasika – filma ar/par vienu no slavenākajiem vācijas DJ, viņa piedzīvojumiem ar narkotikām un rehabilitāciju. Protams, komentāri lieki par filmas skaņu celiņu, lielisks. Starp citu, šo filmu joprojām daudz kur rāda Berlīnes kinoteātros ik pa laikam.

 

Šobrīd manā noskatīšanās sarakstā ir B Movie (2015), kas ir būtībā filma par sex, drugs & rock’n’roll Rietumberlīnē. Esmu dzirdējusi ļoti daudz labas atsauksmes par šo filmu, arī treileris izskatās samērā labs, tā kā domāju, šo filmu ir vērts noskatīties arī jums un nebūs jāpiedzīvo vilšanās.

 

Būtībā šis saraksts ir ar filmām, kuras es esmu redzējusi un, kuras man ir patikušas. Nepretendēju uz to, ka šīs ir visu laiku labakās Vācijā veidotās filmas, jo zinu, ka noteikti ir vēl daudz tādu, kuras neesmu paspējusi noskatīties un, kuras arī ir ļoti labas un baudāmas filmas. Mani ne visai uzrunā Otrā pasaules kara tēmas un Hitlera režīms, tāpēc šajā sarakstā praktiski nav tādu filmu, bet jāteic, ka, protams, Vācijai šādu filmu ir vairāk nekā vajag – gan nopietnas, gan nenopietnas, gan pārdomu izraisošas un tādas, kas sniedz atbildes uz daudz neskaidriem jautājumiem.

Šeit ir saraksts ar nozīmīgākajām Vācijas filmām, ja nu esmu ieinteresējusi kādu no jums papētīt dziļāk, ko piedāvā vācu kino.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s