Ewert and the Two Dragons Palladium koncertzālē 21. martā

Kādā pusslepenā koncertā, 2014. gada decembrī igauņu grupa Ewert and the Two Dragons pačukstēja man noslēpumu, ka marta viducī viņus noteikti varēs satikt koncertā Latvijā un turklāt apsolīja manai mazajai māsai īpašu ielūgumu uz koncertu. Laiks paskrēja tik ātri, ka īsti nespēju attapties, kad tiešām mazā māsa bija jāņem azotē un jāved uz koncertzāli Palladium, lai viņa varētu baudīt savas mīļākās grupas koncertu.

11081003_1030313613663181_2193269526558266015_n

Tā kā esmu veca piepe un vienmēr uz koncertiem eju skeptiska, pat uz tiem, kur spēlē grupas, kuras man patiešām patīk (kā šajā gadījumā), tad biju patīkami pārsteigta par kuplo atsaucību apmeklētības ziņā un to cik daudz un dažādi cilvēki bija ieradušies uz koncertu. Interesanti. Un patīkami pārsteigta par pašu koncertu, protams.

Ewerti ir tādi kā igauņu “The Sound Poets” latviešiem, ne muzikāli, protams, bet visi vienmēr par viņiem smaida un priecājas, un sajūsmā sit plaukstas. Kaut kā šie simpātiski blondie un ziemeļnieciskie puikas spēj trāpīt uz kūtrā latvieša pareizajām mūzikas stīgām, lai jau pirmās (!) dziesmas laikā, koncertzāli pāršalktu ritmiskas līdzplaudēšanas skaņas. Forši. Enerģijas sprēgāšanu gaisā un tās apmaiņu starp mūziķiem un skatītājiem varēja just visu koncerta laiku, publika ir priecīga, dzied līdzi pie katras izdevības un ritmiski aplaudē līdzi katrai ņiprākai un jestrākai Ewertu dziesmai. Un Ewertiem jau tādu nav mazums, teju katra trešā dziesmai ir tāda, kas liek gribēt kustināt gurnus un smaidīgam lēkāt līdzi. Galu galā – biju patīkami pārsteigta par tik atsaucīgu publiku koncertā, kas, sajūsmu izrādot, pat vairākas reizes nenoturējās palīgos ņemt arī kājas un rībināt tik skaļi, ka skan viss Palladium.

Ļoti plašā skaitā tika atrādīti jaunā albuma skaņdarbi, kuri tika papildināti ar trīs pušaminstrumentu elementiem, kas deva mazliet citādu un neierastāku skatījumu uz Ewertu mūziku. Attiecībā uz mani, īstais efekts tika panākts – lai arī jau pirms tam biju klausījusies Ewertu jauno sniegumu “Circles”, tieši šodien, pēc koncerta, to klausos ar pavisam citādu “ausi” un attieksmi.

Ļoti pozitīvi – enerģiski – uzlādējošs koncerts. Ewerti nospēlēja teju divu stundu garu programmu un likās, ka enerģija viņos ir tieši vēl tik daudz, lai nospēlētu vēl tikpat. Par spīti tam, ka daļu grupas dalībnieku mocīja tas trakais “gripas ziemas atvadu uzsliesmojums”, kas, izrādās, šobrīd plosās ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā.

Vairāk tādu koncertu, tiešām. Turklāt, paldies Bruno, tam, kurš allaž koncertos pašā viducī, ar kuru viss šis stāsts ir sācies un attīstījies Latvijā.

Hurray!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s