Laurence Anyways

Kad devos studēt uz Berlīni, man uzdāvināja divus filmu diskus, kaut kā vienmēr pietrūka laiks, lai tos noskatītos, tikai vienu no tiem biju iesākusi, aptuveni pirmās 10 min un kaut kas toreiz mani iztraucēja. Pēc kāda mēneša biju vakariņās Berlīnē, kur vakara izskaņā sākām skatīties filmu, kas izrādījās tā pati filma, kura mani gaidīja pacietīgi mājās. Tā laikam sanāk, ka labas filmas pie mums nokļūst tik un tā. Tas bija 2011. gads un tā bija Xavier Dolan filma “Les amours imaginaires“.

Filma mani apbūra ne tik daudz kā ar savu stāstu, bet ar to cik skaisti tā ir uzfilmēta, cik ļoti izmeklēti trāpīga ir mūzika un līdz vizuālam perfektumam izvēlēti aktieri. Filma vienkārši ir bauda acīm.

Vakar noskatījos “Laurence Anyways”. Man ir tāds niķis filmas skatīties, pirms tam par tām neko īsti nezinot, ne par ko tā būs, ne kas tur notiks. Arī šai filmai tik vien kā zināju nosaukumu un to, ka režisors ir Dolans. Un tas, ka vairākas reizes esmu atlikusi filmas skatīšanos, jo tās garums ir gandrīz trīs stundas.

Un nu, wow. Šoreiz gan stāsts, gan to cik tā ir skaisti uzfilmēta, gan aktieri, gan, pie velna, tā mūzika! Esmu mazlietiņ tā kā sajūsmā. Turklāt tas pārsteiguma moments uzzinot par ko tad īsti būs stāsts, wow.

Man ļoti patika tā franciskā atmosfēra, deviņdesmitie, protams, kas vienmēr man ir lauzuši sirdi, tas bohēmiskais brīvības gars, kas tur valdīja un nu, protams, tā mīlestība. Intensīvi, sāpīgi, skaisti. (ā un vēl tie maģiskie momenti filmā – ar tauriņu un drēbēm)

Negribētos būt nez kādam tur kinokritiķim un paredzēt Dolanam spožu nākotni, bet man liekas, ka viņam varētu tīri labi sanākt veidot filmas arī vēlāk, ņemot vērā, ka šīs ir tapušas esot tik jaunam.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s