Radoši aizpildāma grāmata “50 lietas, kuras var izdarīt Tukumā”

Kad pavasarī joka pēc uzrakstīju sarakstu ar 50 lietām, kuras var izdarīt Tukumā, nebiju iedomājusies, ka tas viss izvērtīsies tā, ka vasaras beigās es.. izdošu grāmatu. Skan jau baigi eleganti – esmu izdevusi grāmatu. Bet stāsts ir nedaudz interesantāks.

Kad redzēju, ka mans blogā nopublicētais saraksts internetā ceļo un tiek uzņemts ar sajūsmu, tīstīju un attīstīju ideju tālāk. Visu pirms uzmeklēju kādu cilvēku Tukumā, pie kura vērsos ar aptuvenu idejas apklāstu un līdz ar to mani nosūtīja pie Tukuma Jauniešu centra. Tur mani sagaidīja ar atplestām rokām un sajūsmu, ka ir vēl jaunieši mazpilsētā, kas grib uzņemties kādu iniciatīvu un darīt lietas. Domāts – darīts, izstāstīju ideju, viss forši. Uzlikām lielas ambīcijas, kuras, no mums neatkarīgu apstākļu dēļ, neizdevās īstenot, bet neskatoties uz to – nemetām plinti krūmos un paši ar savām rokām un iniciatīvu dabūjām augšā gatavu to, ko tagad sauc par radoši aizpildāmu grāmatu „50 lietas, kuras var izdarīt Tukumā”.

Image

Pēdējā augusta nedēļas nogalē Tukumā norisinājās mākslas un kultūras pasākums „Pastaigas Tukumā”, kura ietvaros, sadarbībā ar Tukuma Jauniešu centru es uztaisīju pavisam radošu un foršu pastaigu, kuras dalībniekiem izdāļāju savus pirmos grāmatas eksemplārus, dažus labus parakstītus arī ar autogrāfiem un laba vēlējumiem.

Grāmatas princips ir pavisam vienkāršs – tā ir radoši aizpildāma, kas nozīmē, ka tu tur vari griezt, līmēt, zīmēt un krāsot. Ir saraksts ar piecdesmit lietām, ir uzdevumi – izvēlies savus, ej apskati Tukumu un piefiksē visu savā grāmatiņā. Grāmata nav paredzēta, lai to turētu plauktā smukumam, bet lai reāli izmantotu. Aizpildītu un ieliktu tajā daļu sevis.

Tā kā finansējums šim visam bija gana niecīgs, tad – pieejot radoši darba procesam, nedaudz mākot zīmēt, apieties ar fotošopu, ilustratoru, milzu drukājamo mašīnu un spirāļu iesiešanas mašīnu (nav ne jausmas kā to sauc) tapa pirmie grāmatas eksemplāri. Bet ar to visu ambīcijas ir tikai augušas (tāpat kā interese par grāmatu no apkārtējiem) un visiem spēkiem centīšos, lai tas viss tā arī neapstātos, bet turpinātu attīstīties uz priekšu un vēl tālāk un man nebūtu katrs grāmatas eksemplārs jāizlolo pašai, bet to varētu paveikt kāda tipogrāfija.

Image

Ja godīgi jāsaka – es biju ļoti patīkami pārsteigta par to, cik negaidīti radoši cilvēki bija piegājuši aizpildāmajiem uzdevumiem. Grāmatas bija raibas, krāsainas, smuku zīmējumu, laba vēlējumu un interesantu komentāru pilnas. Es zināju, ka ideja ir forša, bet nebiju iedomājusies, ka cilvēki to spēs interpretēt vēl divtik foršāk.

Vēl jo vairāk mani priecēja tas, ka bija cilvēki, kuri teica, ka jau paši ir sākuši pildīt sarakstu, kuru ir redzējuši manā blogā vai Tukuma informācijas centra mājaslapā, nemaz nezinot un/vai negaidot, ka saraksts no interneta pārcelsies uz grāmatas formātu. Patīkami.

Image

Daudzi man ir taujājuši, kur var dabūt kādu grāmatas eksemplāru. Tā kā pagaidām šo radoši aizpildāmo grāmatu nevar vēl nopirkt, tad mīļi un jauki aprunājoties ar mani, iespējams, ka var sarunāt kāda grāmatas eksemplāra iegūšanu savā īpašumā. Padod tik ziņu, draudziņ!

Image

Kā jau grāmatas pēdējā lapā minēju – paldies visiem par atbalstu, paldies Tukuma Jauniešu centram, ģimenei, draugiem un arī manam sunim, kurš tomēr neapēda visu grāmatas melnrakstu (jā, tā nav klišeja, suņiem patīk grauzt lietas). Paldies arī mīlīgajai un jaukajai Tukuma kafejnīcai „Mon Amour” par atbalstu garšīgām balvām.  

Paldies arī visiem par lielo interesi, labajiem vārdiem un atsaucēm par manu ideju un grāmatu. Cenšos un centīšos vēl, lai vismaz vienā Latvijas mazpilsētā būtu iespējas interesanti un mazliet netradicionāli pavadīt brīvo laiku.

Tā, lūk, kaut kā man sanāca izdot grāmatu vasaras izskaņā. Agrāk teicu, ka mans dzīves mērķis varētu būt izdot grāmatu, nu tad ko – mērķis piepildīts. Bet – muļķības, izdevu šo, izdošu vēl un gan jau, ka dzīves laikā izdošu arī tādu grāmatu, kuru var lasīt un pārlasīt, un turēt grāmatu plauktā kaut kur pie sadaļas „romāni” vai „stāsti”.

 

P.S. Bildēs var redzēt to kā radošās pastaigas dalībnieki ir aizpildījuši grāmatu, šiki un feini.

1 Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s