Gobento Berlīnē

Kad agrā pavasarī ievācos savā tagadējā Berlīnes dzīvoklī, kaimiņi viens pēc otra man nemitīgi taujāja vai es jau esmu bijusi tajā sušī ēstuvē, kas ir mūsu mājas pirmajā stāvā un kuru sauc “Gobento” .  Teicās un slavēja, ka ko tādu es vēl nebūšu ēdusi un neviens cits sušī restorāns šim nestāv klāt.

Nestāv jau arī, jo šajā ēstuvē no sušī tā tradicionālā pierastajā veidolā nav ne miņas. Ja nu vienīgi trīsstūrī sakrauti un smuki “iesaiņoti” trīs sushi maki. Bet viss pārējais tiešām ir tāds, ko redzējusi un ēdusi līdz šim nebiju nekur.

Mazais restorāniņš pieder kādam pārītim, tā darba laiki arī ir “maziņi” no trešdienas līdz svētdienai, no 15. oo – 22.00, iekšā ir paredzēta vieta apmēram tā, lai varētu apkalpot 10 – 12 cilvēkus vienlaicīgi.

Attieksme pret klientu – pirmklasīga. Pirmo reizi viesojoties tur tiek sīki un smalki izstāstīts kas viņi ir, ko viņi dara, kā gatavo, no kā gatavo, pajautā vai ir alerģija pret kaut kādām ēdienu sastāvdaļām, iesaka labāko no ēdienkartes un cienā ar bezmaksas tēju. Kādā reizē, kad viesojos tur ar ciemiņiem, īpašnieks piedāvāja, ka pagatavos mums vienkārši labāko no tā, kas viņiem ir, aiztaupot mums ilgo pētīšanu ēdienkartē un mēģinājumus saprast, kas ir domāts zem radošajiem nosaukumiem.

Starp citu – uzraksts uz durvīm vēstī, ka apmeklētājiem ļauts justies brīviem un ņemt līdzi pašiem savus dzērienus!

Kamēr klienti gaida savu pasūtījumu, tie bieži tiek cienāti ar našķi uz restorāna rēķina – tādā it kā “vegetā” apvārtītas pupiņas pākstīs, kuras lieliski garšo kā alternatīva saulespuķu sēkliņām.

Cenas ir demokrātiskas, par 7 eiro var pieēst pilnu punci, saņemot trīs dažādus veidu ‘”ēdienu”. Par 12 eiro var dabūt arī milzu porciju, bet ja nu kādam akurāt gribas tik kaut ko aizkost, tad katru piedāvājumā esošo “sides” var iegūt par 3 eiro.

Noteikti iesaku nobaudīt “Popcorn Chicken”, kas ir populārākais viņu ēdienkartē – uz salātlapas servēti sushi rīsi, ar garšīgu čili un vēl kaut kā mērci, kam pa virsu debešķīgi grillēta vistiņa garšīgā “apvalkā” . (vienā no bildēm to var redzēt, šķīvī – labajā augšējā stūrī)

Nezinu kāpēc vietējie to ir iesaukuši par sušī ēstuvi, jo piedāvāts tiek kaut kas attālināts no sušī – vairāk kā paņemts pamatsastāvs no sušī un tad tas tiek apspēlēts visdažādākajās garšas un izskata variācijās. Katrs “sides” ir noformēts tā, ka prieks acīm un žēl to visu ēst nost. Ir daudz un dažādas sojas mērču variācijas – ar karameli, piemēram. Ir rozā ingvers un vēl dažādi aizjūru salāti. Un tas viss garšo tā, ka mēli norīt.

Par bonusu šai vietai var nosaukt.. visu – apkalpošana, ēdiens – tā kvalitāte un garša, mūzika, interjers, draudzīgā attieksme. Vieta, kur katrs klients jūtas gaidīts un tiek apkalpots īpaši, nevis ar – atnāci, paēdi, samaksā, ej prom – attieksmi.

Iesaku ikvienam, kurš apmeklē Berlīni un ir kāds brīvs laiciņš un vēlme uzēst ko patiešām gardu, iegriezties šajā vietā.

Kur –

Berlīne, Stubbenkammer Strasse 5. Maza šķērsieliņa, kurā neizskatās, ka kaut kas cits, izņemot dzīvojamās mājas, varētu būt, bet te ir ne tikai Gobento, bet pat vēl divi bāri!

Kā nokļūt – M2 tramvajs no Alexanderplatz, pietura – Fröbel Strasse (aptuveni 10min ar tramvaju); S – Bahn stacija – Prenzlauer Berg. (visi S – Bahn, kas brauc tajā virzienā, no visām debespusēm Berlīnē)

Un, kad nokļūstiet tur, tad pasveiciniet no manis! Latviešu meitenes, kas dzīvoja virs restorāniņa!

P.S. Iesaku nevilkt lieki laiku garumā, bet doties ēst neilgi pēc atvēršanas, jo bieži, īpaši siltās, saulainās dienās, viss tiek ātri izpārdots.

1 Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s