Dzīve kā Ringbānis.

Berlīne mūždien tiek slavēta ar savu sakārtoto un pārdomāto sabiedriskā transporta sistēmu. Un tajā pašā laikā vietējie berlīnieši neko vairāk uz pasaules nenolād un necieš kā Berlīnes sabiedrisko transportu, kurš kārtējo reizi kavē divas minūtes, tiek remontēts un kas tik vēl ne.

Pirms kāda laika es ar savu somu dzīvokļbiedri devos stundu, beigu beigās gan – divu stundu, garā izbraucienā ar Berlīnes Ringbāni (Berliner Ringbahn), kas ir pilsētas vilcieniņš, kas brauc divos virzienos apkārt Berlīnes A, jeb centra zonai, uz riņķi vien, uz riņķi vien, brauc un brauc  un galapunkta tam īsti nav.

Lai apbrauktu apkārt Berlīnes A zonai ir vajadzīga precīzi stunda – respektīvi – lai nokļūtu jebkurā no Berlīnes četrām debespusēm tas aizņems no 15 min līdz vienai stundai (nu, tad, ja apbrauksi apli), aplis ir sadalīts četrās daļās un divas daļas ir 16 min garas, divas 14 min. Kopumā ir 27 pieturas, kuras ir tik pat dažādas kā pati Berlīne, kas slīd gar vilciena logiem. Ne tikai pēc Berlīnes skatiem, bet arī pēc iekāpjošo/izkāpjošo pasažieru kontingenta nomaiņas var redzēt, kurā Berlīnes daļā esi – tur, kur dzīvo pārtikušāki cilvēki vai tur, kur dzīvo turki, melnādainie un citādi imigranti, vai tur, kur ir rietumnieciskāka elpa vai tur, kur iekšā ringbānī ieveļas nošmurkuši studenti, kuriem ballīte nekad nebeidzas.

Mēs bijām paredzējušas izbraukt vienu apli, bet beigu beigās izbraucām divus, jo tas pirmais aplis pagāja tik ātri, ka nespējām pat visu uztvert un aplūkot, lai gan likās, ka stunda vilcienā nav tas, ko gribas ļoti izbaudīt, ja katru dienu ir jābrauc vismaz 2 stundas vilcienā. Beigu beigās nospriedām, ka ringbānis brauc tik pat ātri cik ātri pagāja mūsu dzīvju gads Berlīnē. Šis “spriedums” jau ir folklorizējies mūsu sarunvalodā, kad tiek runāts par to cik ātri rit laiks. Dzīve kā Ringbānis.

Nelielam ieskatam vēl links uz ringbāņa mājaslapu – http://www.ringbahn.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s